terapia cieśni nadgarstka w Poznaniu

Leczenie cieśni nadgarstka w Poznaniu

Zespół cieśni nadgarstka kwalifikuje się do grupy schorzeń neuropatii uciskowych. Oznacza to, że niekorzystne zmiany w nerwie są spowodowane nadmiernym uciskiem mechanicznym na nerw przyśrodkowy w kanale nadgarstka. Obecnie ocenia się, że ok. 15% ludzi na świecie zmaga się z objawami, które mogą wskazywać na zespół cieśni nadgarstka. Więcej o cieśni nadgarstka można przeczytać tutaj. Cieśń nadgarstka jest jedną z tych dysfunkcji, która obok dyskopatii często kierowana jest pod skalpel chirurga… Czy słusznie..? Czasami tak. Jednak procent tych trafionych i słusznych w porównaniu do tych sytuacji i osób, gdzie operacji można było uniknąć jest naprawdę znikomy. Zapraszam na skutecznie leczenie cieśni nadgarstka w Poznaniu.

Cieśń nadgarstka u mojej pacjentki

Poruszam temat tej dysfunkcji, ponieważ jedną z moich obecnych pacjentek jest Pani bliska 70 r.ż., która trafiła do mnie z dolegliwościami odkręgosłupowymi w obrębie kręgosłupa L-S (lędźwiowo-krzyżowego) z bólami promieniującymi do nóg. Temat trudny, bo przewlekły od wielu lat, a pacjentka była już u niejednego terapeuty w Polsce.

Po kilku sesjach terapii manualnej nawiązała do cieśni nadgarstków. Ileś lat temu pacjentka przeszła zabieg operacyjny prawego nadgarstka. Chirurg zapewniał, że wróci z drugim.

Objawy: ciągły ból, osłabienie siły mięśniowej do tego stopnia, że często dochodziło do niemocy utrzymania szklanki w ręce, opuchlizna w okolicy kciuka.

Terapia cieśni nadgarstka w Poznaniu

Kierunek 4-ej sesji: rozpracować dysfunkcję nadgarstków, uruchamianie powięzi rąk, przedramion i ramion, szyi. Sesja była podzielona pomiędzy pracę w okolicy miednicy i nóg, a pracę na ramionach.

Spotykamy się dzisiaj na 5-ej sesji. Pytam „jak samopoczucie? Jakieś zmiany po ostatniej sesji?

Pacjentka z uśmiechem na twarzy podnosi rękę i zaczyna prostować i zginać kciuk lewej ręki. Nie do końca wiem o co chodzi, więc drążę temat, a ona na to, że po raz pierwszy od bardzo długiego czasu może zgiąć kciuk, i że zeszła opuchlizna, a ból ustąpił. Mówiła to z pewnym niedowierzaniem z jednej strony, a z pewnym rozczarowaniem z drugiej, ponieważ wcześniej zamiast trafić do mnie, trafiła na stół operacyjny.

Cieśń nadgarstka, tak jak większość dyskopatii nie musi kończyć się stołem operacyjnym. Jeśli zmagasz się z przewlekłym bólem nadgarstka, to zapraszam na skuteczne leczenie cieśni nadgarstka w Poznaniu. Zadzwoń i umów się na terapię manualną: 730 793 373.

Zapraszam do zapoznania się z pozostałymi artykułami powiązanymi tematycznie:

Leave a Comment