masaż tkanek glębokich Poznań

Masaż Tkanek Głębokich

Patrzę na ciało holistycznie, dobierając metodę do potrzeb. Przy ogólnym przemęczeniu psycho-fizycznym proponuję leczniczy Masaż Mięśniowo-Powięziowy (Deep Tissue Massage), czyli inaczej Masaż Tkanek Głębokich w Poznaniu (MTG).

Masaż głęboki jest to jedna z najbardziej skutecznych form masażu leczniczego. Ten rodzaj pracy jest podejściem typowo terapeutycznym nastawionym na redukcję dolegliwości bólowych, przywrócenie prawidłowej ruchomości tkanek. Masaż ten jest wyjątkowo skuteczny, a jego efekty odczuwalne są już po pierwszym zabiegu jako większe uczucie komfortu, poprawa zakresu ruchu oraz zmniejszenie bólu.

 Jest to jedna z bardziej efektywnych form terapii w przypadkach dolegliwości chronicznych i przeciążeniach statycznych.

Charakterystyka MTG

Masaż ten wykonuję bez środków poślizgowych, lub z bardzo niewielką ilością oleju do masażu, jeśli naskórek jest wysuszony i podatny na uszkodzenia. Tempo masażu jest bardzo wolne. Istotna jest praca zarówno na brzuścach mięśniowych, jak i na ścięgnach. Masaż tkanek głębokich stosuję w połączeniu z innymi technikami rozluźniającymi mięśnie. Następnego dnia po zabiegu pacjent może odczuwać pogorszenie stanu zdrowia, kolejne dni przynoszą zdecydowaną poprawę.

Komu może pomóc MTG?

Jest idealną formą pracy dla osób cierpiących na dolegliwości bólowe z powodu swojej pracy, lub nieprawidłowych nawyków ruchowych. Sprawdza się również u sportowców wymagających ekstremalnej elastyczności tkanek, aby nie dochodziło u nich do urazów przeciążeniowych. Masaż Mięśniowo-Powięziowy może być stosowany jako zabieg prewencyjny u osób aktywnych fizycznie. Szczególnie polecamy go osobom lubiącym mocniejszy dotyk.

Masaż Tkanek Głębokich w Poznaniu
60min/200pln | 90min/300pln