akupunktura Poznań

Akupunktura

Od pewnego czasu szkolę się i rozwijam w akupunkturze, głównie w oparciu o systemy dr Tana, choć nie tylko. Z dużymi sukcesami stosuję akupunkturę zarówno w gabinecie, jak i prywatnie w domu. Jestem pod wrażeniem efektów, jakie wywołują te drobne wkłucia.

Czasem zdarzało się, że niektóre dolegliwości nie ustępowały po zastosowaniu terapii manualnej czy narzędziowej, to popchnęło mnie w kierunku szkolenia się w zakresie akupunktury. Przy odpowiednim połączeniu pracy manualnej oraz akupunktury osiągam bardzo dobre rezultaty terapeutyczne.

Akupunktura to metoda polegająca na stymulowaniu punktów w określonych miejscach za pomocą igły. Ta licząca sobie kilka tysięcy lat metoda jest skuteczna w leczeniu wielu dolegliwości, nie tylko układu mięśniowo-szkieletowego.

Akupunktura równoważąca metodą dr Tana składa się z kilku etapów. Najpierw identyfikuję bolesny region i przypisuję go do konkretnego, przebiegającego przez niego meridianu. Następnie, wykorzystując jeden z 6 systemów, szukam regionu odwzorowania w odległym rejonie ciała, np. przeciwległej kończynie. Efektem tych działań jest natychmiastowe zmniejszenie poziomu bólu lub jego całkowite wyeliminowanie.

Za mechanizm uśmierzania bólu odpowiada uwalnianie endogennych opioidów w obrębie centralnego układu nerwowego. Stymulacja obszaru mapowania bolesnego miejsca skutkuje uwolnieniem opioidów, co przekłada się na natychmiastowe działanie przeciwbólowe. Wprowadzenie igieł w obszar mapowania dodatkowo wpływa na rozszerzenie naczyń krwionośnych i zwiększa temperaturę skóry odwzorowanego obszaru.

Metodę dr Tana ceni się przede wszystkim ze względu na natychmiastowe efekty w postaci zmniejszenia bólu. Spektrum jej działania jednak jest znacznie szersze ze względu na rozszerzenie naczyń krwionośnych, co skutkuje przyspieszeniem procesu gojenia. Do dolegliwości, które można skutecznie leczyć przy jej pomocy, należą bóle kręgosłupa, dyskopatie, bóle mięśniowo-powięziowe, bóle menstruacyjne, bóle stawów, zespoły korzeniowe, neuropatie, stopa cukrzycowa, rany pooperacyjne i dolegliwości trzewne. Metoda akupunktury równoważącej dr Tana jest więc skuteczną metodą służącą do zmniejszania bólu i leczenia innych schorzeń.

Akupunktura w Poznaniu
60min/200pln