Somatica kontakt

Krzysztof Cukierski – Hryc

mgr fizjoterapii
terapeuta manualny
trener oddechu

Główne filary mojej filozofii przekładającej się na praktykę:

I. Manus sapiens potens est 
Ręka myśląca ma wielką moc

II. Primum Non Nocere
Przede Wszystkim Nie Szkodzić

III. Lepiej zapobiegać niż leczyć.

IV. Skuteczność jest miarą prawdy 

Krzysztof Cukierski

Posiadam wieloletnie doświadczenie z zakresu terapii manualnej, masażu terapeutycznego – zarówno klinicznego, jak i holistycznego, somatoterapii, pracy z ciałem, hatha jogi metodą Iyengara, jak i Ashtanga Jogi, medytacji i praktyki uważności, pracy z oddechem oraz szeroko rozumianej pracy ze świadomością. Jestem miłośnikiem ruchu w ujęciu holistycznym, który może służyć nie tylko realizacji celów podnoszenia kondycji i sprawności, ale także jako forma autoekspresji, wewnętrznej transformacji czy narzędzie do aktywowania uśpionych obszarów mózgu. Jestem zwolennikiem przekraczania granic ciała w sposób, który ma służyć rozwojowi ciała i umysłu, a nie destrukcji ciała jako cel sam w sobie.

Do każdego pacjenta podchodzę indywidualnie, dobierając właściwą metodę w zależności od dysfunkcji, z którymi się zmaga. Wachlarz narzędzi, który posiadam pozwala mi skutecznie pracować z pacjentami w stanie ostrym, jak i przewlekłym, zarówno stricte ortopedycznymi, przeciążeniowymi, u których główne zaburzenia wynikają z dysfunkcji aparatu motorycznego, jak i z pacjentami psychosomatycznymi, u których dyskomfort cielesny jest następstwem wewnętrznych konfliktów emocjonalnych. Oferta została przygotowana na bazie moich doświadczeń i samodoskonalenia tak, aby każdy kto trafia w progi centrum SOMATICA znalazł usługę odpowiadającą jego potrzebom. Szczególnie duży nacisk kładę na świadomość ciała oraz jego aspekt biomechaniczno – anatomiczny, które są kluczem do zrozumienia, jak ciało pracuje, reaguje i dlaczego ulega lub nie ulega przeciążeniom.

Moim priorytetem jest efektywna terapia sięgająca źródła dolegliwości. Uważam, że wiedza z zakresu biomechaniki, anatomii, jak i fizjologii są kluczowe dla zrozumienia źródła dysfunkcji motorycznych, a postrzeganie człowieka w nurcie holistycznym, łączenie wiedzy ze świadomością, zdolnością do samoobserwacji pozwala osiągnąć znacznie więcej, niż ma to miejsce w czysto mechanicznym modelu.

Pracuję bezpiecznie i nieinwazyjnie, z poszanowaniem ustalonych granic. Do każdego pacjenta podchodzę ze stuprocentową uwagą, dzielę się posiadaną wiedzą w celu zrozumienia „jak i dlaczego?”. Zależy mi na tym, aby każda osoba, która trafi w moje ręce zrozumiała przyczynę i mechanizm swoich dolegliwości na tyle, aby w przyszłości mogła skutecznie zapobiegać nawrotom. Trafiając w moje ręce możesz liczyć na profesjonalne podejście, życzliwość oraz zaangażowanie, które ma prowadzić do rozwiązania źródła dolegliwości.

SOMATICA to przestrzeń terapeutyczna i rozwojowa, zrodzona z pasji.

Zbudowana na fundamentach mojego doświadczenia z zakresu: fizjoterapii; manualnej terapii powięziowej wg Stecco; masażu; hatha jogi; medytacji i praktyki uważności; pracy z oddechem; pracy z ciałem; sztuk walki; tańca oraz innych form ruchu.

Wymiar kliniczny gabinetu SOMATICA, skierowany do osób zmagających się z dyskomfortem i dysfunkcjami motorycznymi, powstałymi na skutek przeciążeń, urazów, kontuzji czy braku ruchu. Tym osobom dedykuję terapię manualną w połączeniu z fizjoterapią.

Wymiar relaksacyjny o charakterze medytacyjno-rozwojowym skierowany jest do osób zmagających się z zaburzeniami psychosomatycznymi, przeciążonych psychicznie na skutek przedłużającego się stresu, ale także do tych, którzy pragną rozwijać świadomość ciała, zyskując bliższy kontakt z ciałem, emocjami i Jaźnią.

Gabinet Somatica
Gabinet Somatica