Sztuka Masażu – Terapia ciała i przez ciało

Masaże w moim wydaniu to nie tylko zbiór technik manualnych, lecz prawdziwa sztuka, którą doskonaliłem przez kilkanaście lat i nadal się w niej rozwijam poprzez praktykę, obserwację, uważność oraz kontakt z drugim człowiekiem i jego ciałem.

Decydując się na tę formę terapii w Somatica mogą Państwo liczyć na delikatny, a zarazem silny i zdecydowany, uzdrawiający dotyk. Może się to wydawać sprzeczne – silny i delikatny – ale prawdziwa sztuka masażu polega na tym, aby dotyk terapeuty był na tyle silny, by likwidował napięcia fizjologiczne, i zarazem na tyle delikatny, by łagodnie i zdecydowanie docierał do psychiki, niosąc ukojenie i odprężenie. Każda osoba ma inny próg bólu i dlatego istotne jest, aby siła nacisku była dobierana wg tego kryterium i subiektywnych odczuć klienta, czym naturalnie się kieruję.

 

Czym różni się masaż od sztuki masażu? Tym samym czym różni się spaghetti z baru szybkiej obsługi od tego przyrządzonego przez rodowitego Włocha – w sztukę wkłada się całe serce, dając z siebie nie sto, a sto jeden i więcej procent, poświęcając nie tylko czas, ale i uwagę. Sztuka jest zrodzona z pasji, a z pasji rodzi się także jakość, dlatego wybierając usługę masażu w SOMATICA, mogą Państwo liczyć na usługi najwyższej jakości, świadczone z pełnym zaangażowaniem, o czym przekonało się już wiele osób.

Na sztukę masażu składają się takie elementy, jak:

– przywitanie klienta;

– postawa bezwarunkowej akceptacji i empatii;

– stworzenie atmosfery bezpieczeństwa, zaufania, intymności oraz poczucia komfortu;

– uważny kontakt – zarówno werbalny, jak i niewerbalny – i zaangażowanie

– atmosfera na którą składa się: przywitanie, wystrój, muzyka, rozpoczęcie, przebieg i zakończenie masażu, a na pożegnaniu kończąc

Te wszystkie elementy oraz setki niuansów, których nie sposób dostrzec na pierwszy rzut oka, tworzą sztukę masażu, a wybrana przez klienta usługa staje się czymś więcej niż tylko masażem.

Staje się rytuałem – czymś do czego będzie wracać myślami, odtwarzał i przeżywał na nowo jeszcze przez następne dni i kiedy w swoim życiu będzie doświadczać przeciążenia psychicznego czy fizycznego, zechce ponownie wrócić, bo będzie wiedział, po co wraca. Nie będzie wracał na kolejny masaż, tylko na czas poświęcony sobie, aby ponownie doświadczyć tego, czym jest sztuka masażu.

Taki masaż dotyka nie tylko ciała, ale także esencji naszego istnienia, naszej Jażni – jest terapią somatyczno-psychiczną (odprężenie psychiki poprzez usunięcie napięć ciała) z prawdziwego zdarzenia, prowadzącą do ponownej integracji tych dwóch aspektów naszego istnienia, przywracając równowagę psycho-somatyczną.

Ruchy terapeuty w trakcie masażu są zdecydowane, ale powolne dzięki czemu można dotrzeć do głębokich napięć bez nadmiernej stymulacji nerwowego układu sympatycznego (odpowiedzialnego za czuwanie, aktywność), jednocześnie pobudzając nerwowy układ parasympatyczny (odpowiedzialny za relaks i odprężenie).

Obecnie u większości osób równowaga pomiędzy układem sympatycznym i parasympatycznym jest zaburzona, dlatego masaż terapeutyczny w moim wykonaniu jest świetną formą zapobiegania przeładowaniu stresem, jak i formą terapii dla osób, które nie potrafią się odprężyć zarówno somatycznie (cieleśnie) jak i psychicznie.

 

Miejsce królowej wśród masaży wykonywanych przeze mnie zajmuje Lomi Lomi Nui – stara polinezyjska sztuka pracy z ciałem i narzędzie wewnętrznej przemiany, której kolebką są Hawaje, i której uczyłem się zgodnie z tradycją hawajską.

 

Zapraszam Państwa do zapoznania się z ofertą, która została tak stworzona, aby każdy znalazł odpowiadającą formę masażu.

Podaruj wyjątkowy prezent bliskiej Tobie osobie, obdarowując ją wyjątkowym prezentem jakim jest Voucher na wybrany masaż w centrum SOMATICA.

Zobacz dlaczego
warto mi zaufać

Jestem fizjoterapeutą z wieloletnim doświadczeniem pracującym w nurcie holistycznym. Trafiając pod moją opiekę mogą Państwo liczyć na profesjonalizm i pełne zaangażowanie.

  • wykształcenie zdobyte na uczelni wyższej poparte wieloletnim doświadczeniem
  • praca w nurcie holistycznym – pracuje z człowiekiem, a nie z objawami
  • bezpieczeństwo – wykorzystuje nieinwazyjne metody terapeutyczne
  • znajomość anatomii i biomechaniki, przekładająca się na zrozumienie zaburzeń motorycznych i bólowych
  • profilaktyka – dzielę się wiedzą, aby pacjent lepiej rozumiał jak działa aparat ruchu, i dzięki temu mógł w przyszłości uniknąć dolegliwości
  • prowadzę terapię i profilaktykę
  • moim priorytetem jest skuteczna pomoc

Zobacz więcej

Umów się na wizytę

Godziny pracy:
Pon – pt: 10:00 – 21:00
Soboty: 10:00 – 14:00

Kontakt i rezerwacja:
Krzysztof Cukierski
730 793 373

 

Gabinet:
os. Batorego 41A/18
60-687 Poznań

Po przekroczeniu furtki w prawo, pierwsza klatka