Nieskończona sieć

Zamieszczam tę pozycję jako jedną z wielu poruszających temat powięzi. Głównym powodem jest przystępny język, którym jest napisana – przemawiającym nie tylko do terapeutów, ale także do szerszego grona – z poza branży medycznej.

Książka omawia nie tylko znaczenie powięzi pod kątem chorób narządu ruchu; pokazuje również, że tkanka łączna – oplatająca nasze ciało jak pajęczyna i zmieniająca swoją strukturę i funkcję w zależności od miejsca, w którym się znajduje – jest magazynem i nośnikiem emocji, że jest ściśle związana z wizerunkiem osoby oraz jej świadomością.

PRZEDMOWA DO WYDANIA POLSKIEGO: System powięziowy stanowi niezwykłą strukturę. Jest to największa sieć nieprzerwanie oplatająca, dzieląca i dająca zrąb naszemu ciału, pozostając jednocześnie fascynującą naukową zagadką. Tkankę łączną znajdziemy w najdrobniejszych zakamarkach naszego organizmu, od powięzi, otaczających mięśnie, poprzez tkankę nerwową, narządy wewnętrzne aż po szkielet komórkowy. Dlaczego ta, najpowszechniej występująca tkanka, jest tak mało poznana, a – z drugiej strony – tak ważna w leczeniu pacjentów z dolegliwościami narządu ruchu? Prawdopodobnie wiąże się to z wieloletnim brakiem obiektywnych możliwości pomiaru jej funkcji, wielkości, jak również zrozumienia roli, jaką tkanka powięziowa odgrywa w etiologii wielu schorzeń. Sam fakt, że światowy kongres, dotyczący badania systemu powięziowego ( Fascia Research Congres , Harvard Medical School, Boston) został zorganizowany dopiero w październiku 2007 pokazuje, jak wiele lat musiało upłynąć, by świat medyczny zaczął się poważnie interesować tym zagadnieniem. Fakt publikacji niniejszej monografii w języku polskim cieszy tym bardziej, że została ona napisana przez znanych badaczy i terapeutów, którzy przedstawili blisko 20 lat swoich doświadczeń w zwięzły i logiczny sposób. Autorzy pochodzą ze środowisk, zajmujących się osteopatią i integracją strukturalną, potocznie nazywaną Rolfingiem.

Umów się na wizytę

Godziny pracy:
Pon – pt: 10:00 – 21:00
Soboty: 10:00 – 14:00

Kontakt i rezerwacja:
Krzysztof Cukierski
730 793 373

 

Gabinet:
os. Batorego 41A/18
60-687 Poznań

Po przekroczeniu furtki w prawo, pierwsza klatka